Yhteystiedot

Yhteystiedot

Yhteystiedot

Osaston johtaja
Markku Kulmala
markku.kulmala@helsinki.fi
+358-2941 50756 
 
   
Aerosols and Ions group  
Tuukka Petäjä
Tuukka.Petaja@helsinki.fi
050-4155278
Hanna Manninen
hanna.manninen@helsinki.fi
+358504156797
   
Katrianne Lehtipalo
katrianne.lehtipalo@helsinki.fi
 
   
Atmospheric Mass Spectrometry  
Tuukka Petäjä
Tuukka.Petaja@helsinki.fi
050-4155278
Mikael Ehn
mikael.ehn@helsinki.fi
050-3199420
   
Mikko Sipilä
mikko.sipila@helsinki.fi
+358-2941 50877
Taina Ruuskanen
Taina.Ruuskanen@helsinki.fi
+358-2941 51712
   
Aerosol-Cloud-Climate Interactions  
Veli-Matti Kerminen
veli-matti.kerminen@helsinki.fi
050-3427380
Tuukka Petäjä
Tuukka.Petaja@helsinki.fi
050-4155278
   
Nonne Prisle
nonne.prisle@helsinki.fi
Pauli Paasonen
Pauli.Paasonen@helsinki.fi
+358-2941 51692
   
Computational Aerosol Physics  
Hanna Vehkamäki
Hanna.Vehkamaki@helsinki.fi
050-4154747
 
   
Atmospheric Modeling  
Michael Boy
Michael.Boy@helsinki.fi
050-4154760
 
   
Greenhouse Gases, Micrometeorology  
Timo Vesala
Timo.Vesala@helsinki.fi
+358-40-5779008
Ivan Mammarella
ivan.mammarella@helsinki.fi
050-4154725
   
Dynamic Meteorology  
Heikki Järvinen
heikki.j.jarvinen@helsinki.fi
050-3199417
Victoria Sinclair
victoria.sinclair@helsinki.fi
+358-2941 40646
   
Radar Meteorology  
Dmitri Moisseev
dmitri.moisseev@helsinki.fi
+358-50 336 3032
 
   
Remote Sensing  
Gerrit de Leeuw
050 9195458
gerrit.deleeuw@fmi.fi
 
   
Earth System Modelling  
Risto Makkonen
risto.makkonen@helsinki.fi
050-4156796
 
   
Urban and indoor aerosols and health effects  
Kaarle Hämeri
Kaarle.Hameri@helsinki.fi
+358-40-5684487
 
   
Urban Meteorology  
Leena Järvi
leena.jarvi@helsinki.fi
050-3110371
 
   
Soil Dynamics  
Mari Pihlatie
Fysiikan laitos ja
Elintarvike- ja ympäristötieteiden laitos
mari.pihlatie@helsinki.fi
+358-50 4602748
Jukka Pumpanen
Metsätieteiden laitos
jukka.pumpanen@helsinki.fi

Jussi Heinonsalo
Elintarvike- ja ympäristötieteiden laitos
jussi.heinonsalo@helsinki.fi
 
   
Cryology and Hydrology  
Matti Leppäranta
Matti.Lepparanta@helsinki.fi
050-4154752